Осіб з інвалідністю хотіли «зіштовхнути лобами», – активістка

20.04.2021 о 12:42 · 3 хв читання

Учора, 19 квітня, відбулася запланована зустріч тренера з боча, голови ГО «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Володимира Кравчука, прессекретаря цієї громадської організації Ольги Яренчук з Ковельським міським головою Ігорем Чайкою.

Про це «Ковель media» повідомила Ольга Яренчук.

За її словами, на зустрічі також були присутні заступниця міського голови Наталія Маленицька, начальниця відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю Руслана Семерей, прессекретар міського голови Наталія Шепель, консультант міського голови та депутат Ковельської міської ради Ігор Пініс, а також депутат міськради, голова ГО «Ковель-Спарта», тренер-викладач з пауерліфтингу Валерій Дружинович із своїми підопічними – трьома спортсменами на колісних кріслах.

Хоча зустріч була запланована Володимиром Кравчуком, мною з міським головою та начальником управління культури, молоді та спорту Андрієм Мигулею, який був відсутній з невідомих нам причин, але Наталя Шепель, відповідальна за зустріч, змінила її формат, на мою думку, маючи намір «зіштовхнути лобами» дві громадські організації, які опікуються особами з інвалідністю

– пише Ольга Яренчук

Так, зустріч відбулася, є певні результати. Але прохання до Наталі Шепель і К* не мутити. Не підставляти міського голову Ігоря Чайку, ми ковельчани знаємо його, як ЛЮДИНУ!

– написав у Фейсбуці очільник ГО «Добродія в дії» Володимир Кравчук

Які питання обговорювались на зустрічі?

По-перше, зі слів Ольги Яренчук, завдяки міському голові вдалось вирішити питання оплати за харчування учасників чемпіонату Волинської області з боча, який відбувся 31 березня. Було прохарчовано 50 учасників по 50 гривень – вийшло 2500 грн.

По-друге, міський голова та його консультант взяли під свій контроль і будуть думати, як вирішити питання щодо шкільного автобусу з підйомником, як його можна використовувати для осіб з інвалідністю.

По-третє, говорили про комітет доступності. Коли конкретно відбудеться?

Пропозиція – провести його на кріслах колісних. Відбудеться на початку травня. Моя рекомендація, щоб члени комітету доступності сіли на крісла колісні та перевірили місто на доступність – проїхались від міської ради до вокзалу

– рекомендує Ольга Яренчук

14 квітня 2021 року на своєму засіданні Кабмін схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Плани прописані до 2030 року. А для моніторингу її діяльності – створили ще й Раду безбар’єрності, яка повинна виконувати функції комунікації та контролю. Міський голова та його консультант запевнили, що взяли це на контроль.

По-четверте, чи вдасться провести реєстрацію рекорду ковельського пам’ятника Тарасу Шевченку до 22 травня?

Нагадаємо, 22 липня 2020 року громадська організація «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії», за ініціативи Ольги Яренчук, звернулася до Національного реєстру рекордів України щодо реєстрації нового національного досягнення – «Найвищий пам’ятник Шевченку». ГО отримала позитивну відповідь. Але через деякі причини реєстрація не відбулась.

Депутати Ковельської міської ради 7-го скликання на 70-тій сесії запит депутатши Стасюк Г. М. про виділення коштів з резервного фонду в сумі 20 тис. грн для реєстрації нового національного досягнення – «Найвищий пам’ятник Т.Г. Шевченку» в м. Ковелі більшістю голосів був підтриманий, але головуюча на сесії Віра Федосюк зробила все, щоб реєстрація не відбулась. Дане питання особисто взяв під контроль і запевнив, що його вирішить, радник міського голови Ігор Пініс

– зазначає Ольга Яренчук

По-п’яте, говорили про обмін житла – на перший поверх – особи з інвалідністю 1 групи, яка переміщується на кріслі колісному. Це питання міський голова Ігор Чайка буде вивчати.

Ольга Яренчук висловила сподівання, що їхня комунікація з владою буде вдалою.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X