Пантеон Національних Українських Героїв у Ковелі

Генадій Сарапін
02.01.2021 о 11:01 · 2 хв читання

Питання створення пантеону героям національно-визвольної боротьби на Ковельщині виникло ще у 90-х роках минулого століття, під час зриву нації до створення Самостійної Соборної Української Держави.

На той час і понині неналежно були пошановані Українські патріоти, що, не вагаючись, віддали своє життя за Україну. Ковельчани разом з усім Українським народом спромоглися відродити Незалежну державу, до кінця не подолавши внутрішнього і зовнішнього ворогів.

Тисячі Ковельчан полягли у цій боротьбі. Але найяскравіших борців за Волю України варто було б, хоч із запізненням, але увіковічити.

Маленькі пам’ятники, хрести по різних місцях – це добре, але ці Українці заслуговують на більше.

У Ковелі на центральних місцях без офіційного дозволу поляки ставлять хрести своїм вбитим польським патріотам, а ми, на своїй Богом даній землі, не спромоглися навіть і цього зробити.

У 1990 році у протистоянні з комуністами під пильним оком расійсько-радянського КГБ зуміли поставити хрест пам’яті «жертв комуністичного терору», в’язням закатованим і розстріляним рассійськими окупантами у ковельській в’язниці у червні 1941 року.

З великими потугами було «просунуто» встановлення пам’ятника-символа «Борцям за Волю України». Намаганням влади бандита Януковича втягнути Україну знову у ярмо до оновленої рассійської імперії повстала Революція гідності.

Полеглих на Київському майдані у Ковелі ще належно не вшанували. У тому ж 2014 рассія розпочала новітню військову окупацію України. На захист держави стали найкращі сини України, добровольці, волонтери, військові. У цій війні, на жаль, є полеглі на полі бою і Ковельчани. Мало хто знає їх імена. Це великий сором нам, Українцям, ковельчанам, що і досі, на шостому році війни, нема пантеону Героїв.

Тому, враховуючи зміну Ковельської влади, активісти Ковельського музею Самійла Підгірського провели акцію вшанування 112-ї річниці з дня народження Степана Бандери, провідника ОУН(б), чиє ім’я ще і досі символізує Українську нескорену Націю.

Захід провели на цвинтарі на вулиці Незалежності. З інформацією про подію виступив я, як директор музею-садиби Самійла Підгірського. Був проведений молебень священиком ПЦУ по Степану Андрійовичу Бандері, після чого перейшли до обговорення вище зазначеного питання.

На зустрічі були присутні міський голова Ігор Чайка, ковельські громадські активісти, депутати ковельської міської ради, представники політичних партій. Вирішили створити комісію, для опрацювання всіх питань і пропозицій зі створення «Пантеону Українських Героїв».

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X