Старе русло Турії у Ковелі

29.01.2021 13:55

Давно відбуваються суперечки стосовно того, де саме проходило старе русло річки Турії у Ковелі.

У спільноті Kowel.Vintage розповідаємо про історію міста та розвіюємо міфи стосовно тих чи інших подій. Цього разу не лише розкажу, але і покажу!

Для вас зробив два фотоколажі з ексклюзивними авіазнімками. Один за липень 1944-го року, а другий – приблизно за квітень-березень 1944-го.

Чому саме ці два авіазнімки – поясню далі.

На першому фотоколажі взятий авіазнімок за літо 1944-го року, а саме – за липень.

Літо 1944-го року було дуже посушливим, що видно по висушеній прибережній зоні.

Але я недарма залишив на фотоколажі русло річки і таку велику прибережну зону. Через те, що уся ділянка поблизу річки, були болота та невеликі русла, які слабо видно через посуху.

А другий фотоколаж за початок 1944-го року. До посухи рівень води був доволі високий. Можете спостерігати, як усю прирічкову зону затопило, лише де-не-де стирчать болотисті острівки.

Прошу звернути вашу увагу на суцільне болото, де сьогодні знаходиться парк імені Тараса Шевченка. Усі бачили канаву, яка проходить збоку парку. Так ось, раніше це була одна із заплав річки.

Також дуже важливо зазначити старе русло, яке проходить повз сьогоднішні вулиці Володимирську та Брестську. Зараз це таке собі болото, або як називають в народі «річка-вонючка». Але раніше це було повноцінне русло річки Турії. Таким чином, між двома руслами річки утворювався острів. Саме він і є історичним центром міста. І саме там, в давнину, знаходилася дерев’яна фортеця.

Також варто зазначити цікавий факт. Зважаючи на знімок, можна зробити висновок, що за часів Польщі русло річки укультурювали. Це підтверджують надзвичайно правильні форми русла Турії.

Не маю інформації, чи його розширювали або поглиблювали, але якісь роботи 100% проводили.

Сподіваюся, що зумів дати відповідь на запитання багатьох.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.