У дворі житлового будинку для автостоянки хочуть зрізати дерева

03.05.2022 17:10

У дворі багатоквартирного будинку, який знаходиться у центрі Ковеля на вулиці Незалежності, хочуть зрізати дерева, а на їх місці облаштувати стоянку для автомобілів, що належать тамтешнім мешканцям.

Однак така ідея подобається далеко не всім. Деякі жильці виступають категорично проти вирубки зелених насаджень. За їх словами, останніми роками у місті й так нещадно вирубуються дерева.

Знесення дерев у вищезгаданому дворі обурює й відомого ковельського еколога Василя Козака, який тут проживає. Він є співавтором багатьох книг і понад 40 наукових робіт з питань екології та біології. Василь Тимофійович звернувся до «Ковель media» з проханням опублікувати його відкритий лист до Ковельського міського голови Ігоря Чайки.

Шановний Ігорю Леонтійовичу!

Сьогодні довідався, що дехто з працівників вашого апарату ініціює знесення дерев у нашому дворі – на вулиці Незалежності, 61. Це на відстані метрів 100 від міської ради.

Наш двір один з найкраще озеленених у місті. І що цікаво, озеленили мешканці двору без участі комунальних служб. Деяким деревам вже понад 40 років. Оберігати зелені насадження дуже важко, бо попередні міські голови прагнули всунути в двір кіоск чи магазинчик когось із знайомих чи родичів.

А зараз в нашому дворі (і навіть під’їзді) з’явилися багаті і знатні люди. Вони обзавелися авто і добиваються стоянок в дворі. Нам важко з ними боротися, бо неможливо боротися з підполковником поліції чи, скажімо, впливовим священиком. Всі хочуть, щоб їхні авто були в них на очах. Тут то й виникає питання про розкорчовування дерев у дворі. Ваша працівниця (дружина підполковника) вже провела якісь «підпільні» збори: мовляв, з’явилися нові інструкції і дерева треба вирубати. Дерева висаджувалися півстоліття тому, нікому не заважали, аж поки не появилися багаті люди у дворі – власники автомобілів.

Вважаю, що стоянки для автомобілів слід облаштовувати не шляхом розкорчовування дерев чи квітників, а в окремих місцях. Слід зважати на потреби всіх громадян – і багатих, і бідних. Хтось хоче любуватися власним автомобілем, а бідному пенсіонеру (на дев’ятому десятку) хоча би ковток свіжого повітря.

Наш Президент закликав висадити мільярд дерев. Це по 39 дерев на кожного. А як відгукнулася на це Ваша челядь? Мабуть, ніяк. Вони агітують за вирубку дерев. Ми, пенсіонери, вже висадили понад 10 кущів калини, окрім інших дерев. То ж не замахуйтеся на них. Кожен день з екранів лине пісня про калину.

Безглузде винищення дерев на вулицях Ковеля обурює мешканців міста. По закінченню війни обіцяю звернутися з цього приводу і до керівництва держави.

З глибокою повагою, мешканець Ковеля Василь Козак

– йдеться у відкритому листі
Поділитися:

Коментарі

 1. Чайка тільки те і робить, що нищить дерева в Ковелі. Масове нищення дерев в місті також ьоббіює директор Ковель тепло Бойко. По всьому виходить що через примхи цих двох бобродіїв массовой винищується природа в місті. Колись старались максимально озеленити і прикрасити місто, зараз нищать

  1. І скалічать для Бойка дерева, і забере він безплатно обрізки, і спалить їх в котельні, і виставить людям вартість газу, і заплатять йому люди останні копійки, і плював він на них і нині, і повсякчас, і на віки вічні, залишаючись на посаді.

 2. Прохання до мешканців прилеглих будинків запасатись коктейлями молотова

 3. Влупити такий податок для власників авто в дворах, щоб охреніли. А то поприізджяють з сел і наші двори перетворюють на автостоянки!
  Не маєш гараж чи місця на стоянці- твої проблеми!
  Кіндера за яйця за закриті стоянки!

 4. Поприбирайте зайві споруди і буде місце для всіх.Ніхто не хоче ідти і відстоювати незаконно поставлений кіоск ,тільки 5-6 людей.А писати всі грамотні.

 5. Правильно! Ті колгоспники вже давно засрали Ковель,хай забирають своі корчі на стоянки чи гаражі нехер чадіти під вікнами у людей!

 6. а чому так всіх жаба давить за чужі машини, як дерево задавить, тоді кукурікати будеш по другому. там старі, як і козак аварійна дерева.

  1. Там, де має бути стоянка, дерева не можуть бути не аварійними.

 7. Яша (яковлєв), вже все спланував, і навіть відкат отримав від фірми яка буде класти в дворі бруківку. Так що ваше ниття до сраки ним. Всеодно люди потриндять, і заспокояться. А яша за війну вже не на одну хату накосив, і косить далі. Чому яша? Тому що він реальний мер міста. А чайка то таке, аби було. Чмо короче

 8. Вгадайте з трьох разів, хто більший ворог України – яша чи московський піп з привокзалки?

  1. За таких, як яша, вони тут і процвітають(
   Як там справи в степана😅
   Прихвостні!

 9. А можна конкретнішу інформацію? Скільки дерев хочуть зрізати? Якого розміру має бути стоянка? В нас в дворі теж хотіли зробити пару додаткових паркувальних місць при ремонті. Так бабки срач підняли, що шосе роблять в дворі і дєткам не буде де гуляти. Питання було в розширенні дороги на метр. А тепер машини на газонах стоять. А діти в телефонах на лавці

 10. А можна між варіантами “спалити машини” і “спиляти дерева” знайти компроміс? Залишити значний відсоток насаджень і перепланувати двір з совдепського безпарковочного в сучасний оптимальний? Чи може ми ще не так давно відійшли від життя в печерах, щоб так багато хотіти?

 11. Слава Україні! Слава Нації! 💛💙
  і пиZдєць російській федерації..

 12. Завтра падло прилетить з московії а вони землю дерибанять.На би ви повиздихали в своїх авто

 13. А я думаю чого по столицям палять авто під вікнами та підїздами

 14. Коли вже зроблять автостоянку в нашому дворі та поріжуть ці кляті дерева.ЦІЛІ ПІДЇЗДИ ділки вже перевели в ПРИВАТНІ ГОТЕЛІ.Кожному клієнту своє паркомісце…Оплата подобово.

 15. ТО РОБЛЯТЬ ПАРКОМІСЦЯ ДЛЯ ГОСТЕЙ МІСТА ЩО ПОНАЇЗЖАЛИ НА КРУТИХ ДЖИПАКАХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.