У Ковелі не доплатили державну допомогу матері загиблого Героя, але суд зобов’язав

10.09.2022 14:18

Матір полеглого Героя, який віддав своє життя за Україну в серпні 2014 року, звернулася з позовом до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради, в якому просила суд визнати протиправну бездіяльність цього органу влади.

Виявляється, чиновники не в повному обсязі нарахували щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2021 рік позивачці, як члену сім’ї загиблого учасника бойових дій. Треба було виплатити у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком, відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», але частину грошей не доплатили.

Жінка не погодилася з такою відмовою та заявила, що органом влади порушено її право на отримання разової грошової допомоги, відповідно до чинного законодавства.

Управління, як відповідач, у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подало.

З листа Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради від 22.02.2022 №84/6.22 вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08 квітня 2021 року № 325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» у 2021 році виплата члену сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни разової грошової допомоги до 5 травня проводиться в розмірі 966,00 грн

– йдеться у рішенні суду від 7 вересня

Головуючий у справі суддя Волинського окружного адміністративного суду Віктор Мачульський позов задовольнив повністю.

Суд визнав протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради щодо нарахування та виплати позивачці щорічної разової грошової допомоги та зобов’язав здійснити її перерахунок та виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

За рахунок бюджетних асигнувань даного управління на користь позивачки будуть стягнуті витрати на правову допомогу у розмірі однієї тисячі гривень.

Втім, рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду у місті Львові.

Поділитися:

Коментарі

  1. а там сидять такі, яким немає часу на роботу за прийняттям кави або пития чаю, яких прикриває їх начальниця славнозвісна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.