У Ковелі робоча група виокремила декілька можливих дат відзначення Дня міста

24.07.2023 о 16:16 · 2 хв читання

У п’ятницю, 21 липня, відбулося засідання робочої групи з вивчення та обговорення питання щодо встановлення нової дати відзначення дня міста Ковеля.

Про це сьогодні повідомив міський голова Ігор Чайка.

За його словами, попередня дата – перша неділя липня як найближча до 6 липня 1944 року, коли місто визволили від німецьких окупантів, більше не актуальна, про що він писав раніше.

Робоча група складалася з 15 осіб: депутатів міської ради, представників історичної спільноти Ковеля, духовенства, освітян. Модерувала захід заступниця мера, лучанка Наталія Маленицька, яка ознайомила всіх присутніх з попереднім рішенням міської ради від 24 червня 2004 року №19/35 про святкування Дня міста Ковеля.

Вона наголосила на актуальності питання щодо зміни дати відзначення Дня міста Ковеля, оскільки є звернення депутатів міської ради Валерія Чернякова та Андрія Миронюка, звернення голови депутатської правової комісії Андрія Мілінчука, петиція представника православної громади міста Ковеля Валерія Кантерука.

У результаті дискусій вже виокремили декілька можливих дат відзначення Дня міста, які пізніше будуть оприлюднені для громадського голосування, що відбуватиметься на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Ось ці варіанти:

  • 19 серпня, коли у 1990 році вперше над Ковелем замайорів синьо-жовтий стяг;
  • 30 серпня, коли біля пам’ятного знака, сьогодні це пам’ятник Борцям за волю України, також був розміщений синьо-жовтий прапор.
  • Третя неділя вересня як час, коли був затверджений герб міста та проводилися ярмарки.
  • 24 грудня (з можливістю перенесення на найближчі вихідні). Саме в цей день 1518-го року Ковель набув статусу міста та отримав Магдебурзьке право.

Як зазначає Ігор Чайка, триває також пошук важливих для Ковеля дат початку ХХ століття, коли, наприклад, перше підняття українського прапора в місті або входження в Українську державу могло припадати на 1918-1920 роки.

В опитуванні також буде передбачений варіант «Залишити без змін».

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (36)
  1. Як на мене, третя неділя вересня – дуже підходящий день. Ще достатньо тепло, люди вже зібрали урожай – можна ярмаркувати. Закінчився піст – можна організовувати концерти – посиденьки. Аби лиш мирне небо…

    1. При тому, що наша влада з будь-якої нагоди їх проводить… В стасну п’ятницю, наприклад… І в день міста проводитиме. Принаймні, на 3-тю неділю вересня це буде доречно. Хай краще ярмаркують, ніж лавки псують

  2. 25 грудня -найкраще.24 гркдня 1518-го року Ковель набув статусу міста та отримав Магдебурзьке право а 25 грудня на Різдво святкуємо

  3. 19 серпня ,літо ,це тепла пора добре для дітей даже для новонароджених

    1. Це піст. Знову в піст розводити пісні-танці? Ми ж, ніби, православними себе вважаємо.

  4. Тепло, ярмарки… Ви тютю?
    24 грудня Ковель став містом. Святкувати значить потрібно саме в ці дні!

      1. Ще раз повторюю. Якщо ви народилися в піст, то святкувати будете після посту? Чи будете в паспорті дату народження міняти бо ж піст-зима і т.д.

  5. Двійошники з історії рішають коли бути святу місту. Дурфак покінчали і рішають

      1. Ні, вони видумщики з претензією на креатив: ще білий дім вінками прикрашали. Правда, називали їх яйцями, але то більше на похоронні вінки змахувало. Естети, блін.

  6. Ну вам реально нема чим зайнятись? то вже краще на толоку йдіть зі своїм мером, ніж оце всяку сраль обговорювати

  7. Ірина
    Це дуже низько, День міста і ярмарка. Порівняння,на мою думку, гірше ні куди.
    Це скоріше політичне свято.Тут і історія,і економічний розвиток і вшанування людей праці,і шана тим, хто боровся, що ,Ковель процвітав.
    Тут треба добре подумати, що потім не переносити дБ

  8. Ярмарок – це не “низько”? Яка дурня!!! А політичні свята – це совок! Туди заганяють бюджетників по квоті і черзі. Це не низько? В Європу йдемо, чи в повертаємось назад в минуле? А людей праці вшановувати потрібно геть по іншому, а не грамотою (обраних і наближених) і бурхливими оплесками. Де так святкують? В Польщі, Канаді, Франції, Німеччині?

  9. До чого дійшли… Дата визволення міста не актуальна… Може і війни не було… і наші діди мабуть Ковель не визволяли…
    Залишити як є і нічого обговорювати.

  10. Блядь ви че тута всі у дуб впоролись? Війна в країні хлопці гинуть. А ви вирішуєте коли свято влаштувати піздец нелюді.

    1. Ну то поїдь на передову і запитай у хлопців, коли вони хочуть святкувати день Ковеля.

    2. Клоун ти прибирати в будинку й влаштовувати свята то різні речі. А ти певно один з них тобі пох аби посвяткувати

  11. Ні День Києва, ні день Львова, ні День Рівного не прив’язані до якоїсь конкретної дати. Заспокойтесь.

    1. Чи ти дибіл чи ти реально ідіот по ходу в тебе крім твого сраного Лемберга взагалі нічого не відомо. Лемберг основа основ – ідіот ти. До речі тут вазагілі пізд*ц повний. Твій лемберг будував князь руський Данило Галицький (Рюрикович). Й припини тут москальські висери – прохожий то смердоття москальське, рідною – перехожий

  12. Я взагалі проти, щоб при цьому мері і його команді луцьких щось мінялося.
    І фасади держбудівель розмальовувалися.
    Хай вийтбуються в другому місті.

  13. Зимою, кепсько… Зимно. Скільки людей, напившись, позамерзало…Та і син олігарха А. Бойко може електропостачання припинити.Яке свято у темряві?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X