Уряд планує кластеризувати лікарні: що чекає на Ковельське МТМО?

Члени Госпітальної ради при Волинській обласній військовій адміністрації учора, 10 червня, обговорили пропозиції Міністерства охорони здоров’я України з моделювання мережі медзакладів в рамках підготовки Плану відновлення і модернізації України.
Як повідомили у Волинській облраді, уряд пропонує трансформацію чинної медичної мережі області, як і інших регіонів, в нову систему. А саме: лікарні поділятимуться на загального типу ( які розташовані найближче до місця проживання пацієнта, і де лікуватимуть найпоширеніші захворювання), а також кластерні й надкластерні (тут надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу), – пишуть сьогодні «Волинські новини».
Керівник профільного управління ОВА Юрій Легкодух висловив стурбованість, що в запропонованій мережі зникла низка діючих медичних установ краю.
В проєкті не враховано низку закладів охорони здоров’я, які мають потужний ліжковий фонд, зокрема, Нововолинська ЦРЛ, Іваничівська та Рожищенська багатопрофільні лікарні та лікарня Шацької тергромади
– зауважив він
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт додав, що детально ознайомився із запропонованим кластерним поділом лікувальних установ і, на його думку, така новація сьогодні не на часі.
У нас є Ковельське МТМО та медичне об’єднання Луцької громади, в розвиток яких вкладено колосальні кошти. Це наш здобуток, а ми позбавляємо ці лікарні окремих функцій, адже вони віднесені до кластерних, а не надкластерних. Це неправильно, адже кількість хворих збільшується, а надто в умовах воєнного стану
– говорить заступник голови облради
Григорій Пустовіт пропонує клопотатися про відтермінування такого рішення та запровадження перехідного періоду на 5 років.
Або ж маємо висловити свою пропозицію, аби ця система була більш гнучкою, щоб у лікувальних закладів вищого рівня залишились притаманні їм функції. Головне сьогодні – зберегти надбаний потенціал медичних закладів нашого регіону
– зауважує він

З такою думкою погодились більшість присутніх на засіданні керівників закладів охорони здоров’я. Лікарі піддали критиці запропонований проєкт медичного кластера, мовляв – це потужний крок назад, що значною мірою суперечить чинній системі реформування медичної галузі.
Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Ірина Горавська закликала колег детально проаналізувати, які пріоритетні послуги надає кожен окремий заклад охорони здоров’я області, щоб в майбутньому була можливість безболісно оптимізувати госпітальну мережу та запропонувати власну модель.
Ми розуміємо, що оптимізація мережі – це невідворотний процес, адже утримання медичних закладів здійснюється за рахунок бюджетних коштів, яких в умовах війни та знищеної економіки в держави фактично немає. Тому варто міркувати не з позиції керівників закладів, а з прагматичної державницької і усе ж визначатись, які заклади варто утримувати, щоб та чи інша медична послуга надавалась якісно
– наголосила вона
За пропозицією члена Госпітальної ради, депутата облради Ярослава Матвійчука на засіданні також розглянули можливість створення реабілітаційних центрів для поранених військовослужбовців, а також питання лікування та оздоровлення внутрішньо переміщених осіб у медичних закладах області.
Члени госпітальної ради обрали депутатку обласної ради Ірину Горавську заступницею голови цього консультативно-дорадчого органу.
Лікувати клізмою і кластером. А по людськи не можна ?
Їм всім отим продовжувачам справи, “доктора смерть” треба ставити клізми, але після цього знову накормити пургеном і вже не пускати в туалет, а тримати в закритій кімнаті і там нехай відчують, як це відчувається народ, після їхньої ганебної й бездушної “оптимізації”, коли вони забрали від людей най необхідне, а залишили їх сам на сам з корупцією і безправ’ям проти свавілля чиновників і чинуш від медицини.
Зарплати лікарям підняли… Але вони чекають,щоб дали їм хабаря… Інакше даже в лікарняну карточку не подивляться… Не обдивляться пацієнта… Якщо людина старшого віку то немає чого і лічити… Нелюди!!!
Людське життя не в пріоритеті,нажаль….Навіть під час війни нічого не міняється…