«Ковельводоканал» просить мерію автоматично коригувати тарифи

18.02.2021 12:19

Керівництво «Ковельводоканалу» у своїй адміністративній будівлі зустрілося з першим заступником міського голови Тарасом Яковлевим.

Як інформує комунальне підприємство, в нараді взяли участь начальник управління Юрій Рибачок, головний інженер Вадим Огей, головна бухгалтерка Валентина Лазарчук та провідна економістка Лариса Тарасова.

Було розглянуто ряд фінансово-економічних питань, а також проблемних питань сьогодення та перспектив розвитку Ковельського УВКГ. Зокрема, обговорено процес формування тарифів на послуги, питання фінансово-господарської діяльності підприємства у 2020 році та перспективна діяльність на 2021 рік.

Провідна економістка Лариса Тарасова зауважила, що з 1 січня 2021 року на підприємстві почали діяти нові тарифи, затверджені рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 12 листопада 2020 року №348.

Згідно із законодавством, підприємство щороку до 20 серпня надає уповноваженому органу сформовані розрахунки тарифів з відповідними підтвердними матеріалами і документами для встановлення тарифів. Зауважено, що ще до кінця 2020 року, у порівнянні з передбаченими тарифом витратами, зросла на 10,5% вартість електроенергії, складова якої у тарифах становить майже 30%, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», який прийнято 15 грудня 2020 року, зросли на 2,8% прожитковий мінімум на одну працездатну особу, на 20,8% мінімальна заробітна плата. 

Такі зміни автоматично створюють умови, коли тарифи стають економічно необґрунтованими. При подальшому зростанні на державному рівні обсягу окремих витрат, пов’язаних із провадженням господарської діяльності, підприємство вимушене буде звертатися до міської влади із заявою про коригування тарифів.

Керівник управління Юрій Рибачок наголосив на необхідності автоматичного коригування тарифів при збільшенні вартості матеріальних ресурсів в окремих статтях витрат.

Також обговорення торкнулося і технічних аспектів функціонування управління. Першому заступнику міського голови було надано перелік проблемних питань, які потребують першочергового вирішення. Зроблено наголос на те, що системи водопостачання та водовідведення перебувають в експлуатації значно довший час, ніж це передбачено нормативно-технічною документацією. Більшість мереж і об’єктів управління є повністю відамортизованими та потребують реконструкції. Це також стосується і автотранспорту. На сьогоднішній день з 25 одиниць транспортних засобів 14 вже повністю відамортизовані. А тому для нормального функціонування підприємства потрібно також провести оновлення автопарку.

Юрій Рибачок заявив, що сьогодні одним з найважливіших напрямків співпраці Ковельської територіальної громади та «Ковельводоканалу» є продовження фінансування та завершення реконструкції водогонів від свердловин, оскільки від даного заходу залежить функціонування та надійність систем життєзабезпечення майже всього міста.

Не було залишено без уваги і питання незаконного будівництва з порушеннями охоронних зон мереж та об’єктів управління.

Публікація за темою: Що спричинило аварію, через яку Ковель був без води

Відповідно до наради, яка відбулася 3 лютого 2021 року, було надано перелік об’єктів та мереж, де в свій час було допущено порушення охоронних зон та містобудівного законодавства.

Публікація за темою: Мерія починає у Ковелі масштабну перевірку охоронних зон колекторів

Враховуючи перспективи розвитку Ковельської територіальної громади, порушили питання можливості розширення централізованого водопостачання всього мікрорайону Ковель-2 від мереж управління, як це вже зроблено в північній частині мікрорайону. Також розглядалося питання обслуговування існуючих мережі та систем водопостачання населених пунктів, які увійшли до складу новоствореної Ковельської територіальної громади.

Нарада виявилася доволі продуктивною, намічено чіткі цілі та напрямки для подальшого спільного розвитку як Ковельського УВКГ так і громади в цілому. Керівництво управління сподівається, що в найближчому майбутньому спільними зусиллями з міською владою вдасться досягти поставлених цілей.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.