Як виглядав православний молитовник для дітей, виданий у Ковелі в 1935 році

Андрій Миронюк
04.05.2024 о 18:00 · 2 хв читання

Час від часу всесвіт дарує можливість поглянути крізь хвіртку століть та доторкнутися до, здавалося б, вже втрачених артефактів, які повʼязані зі старим Ковелем.

Сьогодні вашій увазі буде представлений православний молитовник для дітей, який був виданий у Ковелі в 1935 році (з колекції Ярослава Гаврилюка, молитовник належав його бабусі).

Зважаючи на те, що молитовник надрукований та виданий українською мовою, найбільш ймовірно він був складений отцем Іваном Губою, настоятелем Свято-Благовіщенської церкви у Ковелі, майбутнім архієпископом Української автокефальної православної церкви в екзилі.

Назву це, до слова, «про те, як за Польщі «притискали» усе українське» – хоча це черговий гіперболізований радянський міф. Іван Губа вів свої служби українською мовою. Від 1932 року він – член комісії перекладу Святого Письма українською мовою при Українському науковому інституті у Варшаві. Як ви також можете бачити у публікації, молитовник 1935 року також був виданий в Ковелі українською мовою. Усе це під час Другої Польської Республіки.

Публікація за темою: Ковель, Благовіщенський собор і його багатовікова історія

Перед виходом «других совєтів» до Ковеля у 1944 році Іван Губа був вимушений емігрувати та очолив релігійну громаду в Сполучених Штатах Америки (там і помер). А Свято-Благовіщенську церкву зруйнували в 1960-х роках за наказом радянської компартійної влади. Парафію відновили вже після розвалу радянського союзу.

Серед вмісту дитячого молитовника:

Молитви Ранні і Вечірні, Молитва до Святого Духа, Молитва до Святої Трійці, Молитва Господня, Молитва до Богородиці, Молитва Рання, Молитва Вечірня, Символ віри, Псалма покаяння, Молитва проти злого духа, Молитва до Св. Янгола Охоронителя, Молитва за Батьків і Доброчинців, Молитва за померших, Похвала Богородиці, Десять Заповідей Божих, Молитви денні, Молитва перед навчанням, Молитва після навчання, Молитва перед їдою, Молитва після їди.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Трохи краща публікація за інші.
    В тому плані, що про Свято Благовіщенську церкву автор
    згадав.
    А для чого одна країна, під
    різними приводами, заграбастає
    іншу ? Щоб допомогти ?
    Чи щоб розширити свої володіння ?
    І не потрібно розповідати що
    під поляками українцям жилось
    добре і вони прийшли на наші землі
    щоб допогти українцям.
    Зараз вони наші союзники, а що
    буде далі ніхто не знає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X