Понад 600 дітей взяли участь у масштабному футбольному турнірі на Ковельщині

06.04.2024 о 12:46 · 3 хв читання

У Ковельському районі на весняних канікулах вперше пройшов футбольний турнір «Футбол обʼєднує» за участі 40 дитячих команд.

Про це повідомив регіональний центр розвитку дитячо-юнацького футболу.

До першого турніру доєдналися 5 громад: Любомльська (ФК «Рубіж») – тренер Руслан Самарчук, Рівненська (ФК «Буг») – тренер Володимир Хомік, Смідинська («Смідинські вовченята») – тренер Назар Мигаль, Ковельська (ФЦ «Ковель») – тренери Роман Шафранюк, Олексій Федчук та Віктор Романчук, Дубівська (ліцей села Вербка) – тренер Ігор Малиш.

Організатори провели цей футбольний фестиваль у форматі, який вважають найбільш вдалим для діток в такому віці: 4 дні та 4 окремі турніри. 4 локації: Забужжя, Любомль, Дубове, Смідин. 40 команд та понад 600 дітей віком від 6 до 11 років.

Без турнірної таблиці, без внесків та пафосних промов чиновників, без тиску на дітей за результат! Та обов’язково з призами кожному, солодощами, цікавими конкурсами, фотографіями, відео в соціальних мережах, а головне з неймовірним настроєм та вірою у світле майбутнє.

Проєкт, який ми готували протягом багатьох років та вже почали реалізовувати.

Система розвитку, в нашому випадку футбольних талантів, дісталася нам у спадок з радянських часів. Вона передбачає, що найбільш талановиті діти в доволі юному віці залишають свої сім’ї та переїздять до спеціалізованих закладів та Академій професійних клубів. Можна довго розписувати плюси та мінуси даної системи, але ми хочемо показати інший шлях.

Шлях, де інтереси самого юного футболіста та його ментальне здоров’я є пріоритетом. Разом з тим, ми хочемо, щоб юний талант залишився як найдовше поряд зі своєю сім’єю, друзями, рідною школою. А для цього необхідно, щоб якісну футбольну освіту він здобув якомога ближче до місця, де він проживає.

Також дуже важливим є виявити талант в ранньому віці. Як це зробити? Саме обраним нами шляхом. Тепер конкретика. Як це працює?

На базі Академії ФЦ «Ковель» були створені умови для якісного тренувального процесу. Тренери академії центру навчалися та отримали професійні ліцензії. Далі ми почали знаходити партнерів які хотіли долучитись до нашого проєкту. На сьогодні їх 3: ФК «Рубіж», «Смідинські вовченята» та ФК «Буг». Це дало можливість акумулювати навколо себе вже більше ніж 250 дітей, які мають ті ж можливості для тренувань та розвитку, як і в Ковелі! Щобільше – це можливість брати участь у виїзних турнірах, витративши на дорогу до 1 години часу

– зазначають організатори змагань

І що дуже важливо: даний проєкт – це не про футбольне поглинання невеликих населених пунктів. Організатори виступають саме за розвиток ідентичності регіонів. Кожен їхній партнер – це самобутня одиниця яка, розвиває свою команду, футбол у своїй громаді.

Кожному партнеру був створений особистий бренд команди, з логотипом (якщо такого не було), розроблений унікальний дизайн форми та екіпірування.

За період з початку реалізації проєкту ми зрозуміли, що він може стати новою моделлю системного розвитку дитячо-юнацького футболу, яка в першу чергу буде націлена на збільшення масовості та якісних тренувань у всіх населених пунктах України, незалежно від їх розмірів.

Радо поділимося з новим керівництвом УАФ та футбольною громадськістю своїми напрацюваннями. Та, в будь-якому випадку, ми рухаємось далі. Вже спланували подальші кроки та список нових, потенційних партнерів і громад. Тому запрошуємо до співпраці громади Ковельського району та клуби, що функціонують на їх території. Ми маємо для вас конкретний план розвитку, ефект від якого ви відчуєте вже за дуже короткий проміжок часу. Більше того це значно дешевше і якісніше ніж радянська система ДЮСШ

– впевнені у регіональному центрі розвитку дитячо-юнацького футболу
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X