Місто готове взяти на свій баланс проблемний гуртожиток профтехосвіти

22.10.2021 о 10:16 · 3 хв читання

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад провів робочу зустріч з  головами Володимир-Волинської і Ковельської громад Ігорем Пальонкою та Ігорем Чайкою.

Під час спілкування аналізувалася спільна для обох міських громад проблематика, яка потребує взаємодії з обласною радою, її сесійних рішень або ж лобіювання на державному рівні, – повідомляє пресслужба облради.

Найперше, що озвучили міські голови – це проблемне майно центрів профтехосвіти, яке неефективно використовується і якому, навіть при бажанні, міста не можуть дати лад, бо об’єкти належать державі. У Ковелі – це чотириповерховий гуртожиток на вулиці Чубинського, де під житло використовується тільки два поверхи, але навчальний заклад неспроможний оплачувати енергоносії.

Публікація за темою: У Ковелі гуртожиток закладу освіти хочуть відключити від енергоносіїв

Гуртожиток Володимир-Волинського центру профтехосвіти експлуатується за призначенням на 20%.

Очільники громад готові взяти ці об’єкти на свій баланс, частину площ віддати під приватизацію тим, хто мешкає там на законних підставах, решту ж пристосувати під соціальне житло чи службове для медиків, освітян і військових.

Григорій Недопад зауважив, що Президентом України Володимиром Зеленським було обіцяно до кінця року передати усі майнові комплекси центрів профтехосвіти з державної у комунальну власність. Однак цей процес так і не зрушився з місця. Тому учасники зустрічі погодили спільне клопотання на Фонд держмайна щодо пришвидшення процедури передачі.

Ігор Чайка, Григорій Недопад та Ігор Пальонка / Фото: Волинська обласна рада

До критичних питань міські голови віднесли і затягування зі сторони «Нафтогаз Трейдинг» з укладанням нових договорів на постачання газу за обіцяною урядовцями пільговою ціною для бюджетних установ. Відтак, аби не мерзли діти в садках, а хворі – в лікарнях, муніципалітети просто змушені купувати блакитне паливо за ринковою ціною по 40 гривень за куб.

Як зазначив Григорій Недопад, з боку держави у цьому питання і досі немає конкретики. Тому поки немає чіткого розуміння ні про обсяги бюджетних видатків на енергоносії цього року, ні про параметри, які варто спрогнозувати у бюджеті наступного року.

Голова облради також повідомив, що невдовзі розпочнуться бюджетні слухання, під час яких буде проаналізовано фінансові показники практично кожної комунальної установи.

Спільною для обох територій виявилася і проблематика очищення русел річок. Ковельський голова Ігор Чайка зазначив, що періодичне розчищення Турії має недовготривалий ефект, оскільки у річки практично зникла течія. Відтак, голова Волиньради порадив звернутися по експертний висновок до науковців Рівненського інституту водного господарства.

Публікація за темою: Роботи з очистки річки Турії у Ковелі є криміналом, – депутат 

Під час зустрічі голови також обговорили плани щодо визначення об’єктів на фінансування з державного фонду регіонального розвитку, питання туризму та промоції і концепцію поводження з побутовими відходами.

Публікація за темою: Замість вивезти сміття з лісу, його… прикопали

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X