Суд прийняв ухвалу по колишній начальниці комунального підприємства

15.10.2021 19:49
Наталія Гейко

У Ковельському міськрайонному суді розглянули кримінальне провадження відносно посадовців колишнього ремонтного житлово-комунального підприємства №2.

Нагадаємо, керівник Волинської обласної прокуратури Віктор Тимчук заявляв, що організована група службових осіб Ковельського РЖКП №2 заволоділа майже мільйоном гривень (925 тисяч гривень) шляхом фіктивного працевлаштування осіб та проведення нарахування зарплати.

Публікація за темою: Мера Ковеля спитали за начальницю РЖКП №2 і вкрадений там мільйон

На лаві підсудних опинилися колишня начальниця РЖКП №2 Наталія Гейко, її рідна сестра Лілія Климець, яка працювала старшою інспекторкою з кадрів, та колишній головний інженер Микола Максимук. Прокуратура обвинуватила їх у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3, ч. 5 ст. 191, ч. 2, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Дивним чином серед обвинувачених не було головної бухгалтерки Світлани Химюк та юристки Руслани Клімук.

Публікація за темою: У підприємства, яке реорганізовує Ковельська мерія, пропала печатка

В ході підготовчого судового засідання двома захисниками обвинувачених були подані письмові клопотання, які підтримали підсудні, з проханням закрити кримінальне провадження №12020030000000003 на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

За словами адвокатів з Луцька, досудове розслідування проведено поза межами визначених законом процесуальних строків, і це суперечить вимогам ч. 1 ст. 7 КПК України, у відповідності з якою провадження, зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати серед іншого принципам законності та розумності строків.

Так ухвалою слідчого судді Луцького міськрайонного суду строк досудового розслідування продовжено до 21 листопада 2020 року, водночас повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 14 лютого 2020 року вручено поза межами граничного строку досудового розслідування, а відтак кримінальне провадження підлягає закриттю на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Адвокати звернули увагу суду також і на допущені істотні порушення права на захист обвинувачених, яким після зміни раніше висунутої підозри не було надано можливості заявляти клопотання, висловлювати свої заперечення і т.п.

Прокурор Олександр Наумук в судовому засіданні не погодився з такою позицією сторони захисту та сказав, що досудове розслідування проведено в строки визначені КПК.

Так дійсно 14.11.2020 року слідчим було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри, а також складено письмове повідомлення про завершення досудового слідства та надання доступу до матеріалів справи. Ознайомлення з матеріалами справи було завершено 05.02.2021 року, тобто в день складання і підписання обвинувального акта, а тому строк з 14.11.2020 року по 05.02.2021 року вважається зупиненим.

Ствердив також, що обвинувальний акт було нарочно доставлено до Ковельського міськрайонного суду 08.02.2021 року, так як 05.02.2021 року був останнім днем тижня.

Сторони кримінального провадження не заперечували, що з матеріалами справи були ознайомлені з кінцевим терміном 05.02.2021 року.

Обвинувальний акт складено та затверджено прокурором 05 лютого 2021 року і отримано судом 22 лютого 2021 року, про що свідчить оригінал відтиску штемпеля вхідної кореспонденції Ковельського міськрайонного суду.

Зазначеним спростовано твердження прокурора про отримання судом обвинувального акту 08.02.2021 року, а надана суду копія супровідного листа не відповідає його оригіналу.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді В’ячеслава Лесика ухвалив кримінальне провадження закрити на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду.

Публікації за темою:

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

 1. повний атас. то що, тепер можна всім красти мільйони? і ВКРАДЕНІ ГРОШІ ТАК І НЕ БУДУТЬ ПОВЕРНУТІ ДЕРЖАВІ?

 2. ЯКЩО СЛІДЧІ НЕНЕЛЕЖНИМ ЧИНОМ ПРОВЕЛИ РОЗСЛІДУВАННЯ І ВКРАДЕНІ МІЛЬЙОНИ НЕ БУДУТЬ ПОВЕРНУТІ ДЕРЖАВІ, ТО ХТО МАЄ НЕСТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?

 3. Який міліон ????!!
  Там три міліони,якщо точно!це для вас люди так пишуть,насправді більше.

 4. Флаг в руки!!
  “ВОВЧИЙ БІЛЕТ “НАТАЛЮ ТОБІ ВЖЕ ВРУЧЕННО.
  ЧОРНА ПЛЯМА Є НА ВСЕ ЖИТТЯ.

 5. Що ви доїбались до тої паміорихи? Вона ж не велосипед вкрала за який 3 роки дають, а мільйони. Тому все нормально. вкрадені гроші поділені відповідним чином і списані з рахунків. можна красти далі

 6. Ковельчанину, який вкрав кілька мішків щебню, загрожує в’язниця
  18 жовтня 2021 о 16:50
  15 жовтня до Ковельського районного управління поліції надійшло повідомлення про те, що з території будівельного майданчику здійснюють крадіжку.

  Як з’ясувалось, спритник, набравши у мішки щебінь, загрузив їх у автомобіль та зник з території будівництва житлового комплексу, що розташований у Ковелі.

  Провівши ряд заходів, правоохоронці встановили, що до викрадення причетний 36-річний ковельчанин. Будівельний матеріал вилучено та буде повернуто власнику.

  Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 статті 186 (Грабіж) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років. Триває слідство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.